درگذشت استاد روانپزشکی فارس،جناب آقای دکتر محرری را به جامعه روانپزشکی و روانشناسی فارس تسلیت عرض می نماییم 

1395-8-19

دکتر محمد رضا محرری در تیر ماه 1307 در شیراز دیده به جهان گشود و پس از  گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال 1328 تحصیلات خود را در دوره دکترای پزشکی دانشگاه شیراز آغاز نمود و در سال 1335 موفق به کسب مدرک دکترای پزشکی از این دانشگاه شد و بعنوان دستار افتخاری روانپزشکی در بیمارستانهای شیراز فعالیت داشت . در سال 1338 دوره یکساله روانپزشکی دانشگاه بیروت را نیز با موفقیت به پایان رساند و بعنوان مربی بخش روانپزشکی تا سال 1343در این سمت باقی بود و از سال 1343تا 1346  در ادینگبورگ اسکاتلند به تحصیل رشته تخصصی خود ادامه داد و موفق به دریافت مدرک تحصیلی از آن دانشگاه نائل آمد. و به عنوان متخصص روانپزشکی دانشگاه شیراز ارتقاء یافت.

او در سال 1356 رتبه دانشیاری روانپزشکی اخلاق پزشکی دانشگاه شیراز را کسب نمود و از سال 74 بعنوان عضو هیئت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان به استخدام این دانشگاه درآمد.

پروفسور محرری از سالهای دور بعنوان مشاور کمیته کارشناسان مواد مخدر سازمان بهداشت جهانی، عضو وابسته کالج سلطنتی روانپزشکی انگلستان دارای مجوز طبابت در انگلیس و.... را داشت . در ضمن ایشان سخنران بیش از 20 کنگره بین المللی آمریکا، اروپا و آسیا بوده و 70 مقاله فارسی، انگلیسی و فرانسوی در زمینه های روانپزشکی داشتند.

انجمن مفاخر فرهنگی استان، پروفسور محرری را بعنوان  یکی از بزرگترین دانشمندان و چهره های برتر کشور نامزد کسب این نشان دانسته و نشان مفاخر فارس دریافت کردند.

استاد مسلم روانشناسی و روانپزشکی جناب دکتر محمد رضا محرری در تاریخ  17 آبان ماه سال جاری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

گفتنی است مراسم تشیع پیکر پاک آن زنده یاد ساعت 9 بامداد روز پنجشنبه 20/8/95 از مقابل دانشگاه علوم پزشکی تا آرامستان قصرالدشت انجام خواهد شد.

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-8-19 16:42        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ