1)      چه مدارکی برای بستری بیمار لازم است ؟

کارت شناسایی بیمار و همراه درجه یک ، دفترچه بیمه بیمار ، فرم ارجاع ، مبلغی پول

 

 

2)      بیمار چه مدت زمانی نیاز به بستری دارد ؟

مدت زمان مشخصی ندارد بسته به نوع بیماری و پاسخ به درمان و نظر روان پزشک طول مدت بستری متفاوت می باشد .

 

 

3)      بعد از ترک مواد و ترخیص باز هم نیاز به مصرف متادون می باشد ؟

بله بعد از ترخیص برگۀ متادون با مهر و امضای روان پزشک و میزان مشخص متادون به شما داده می شود . با مراجعه به مراکز ترک اعتیاد نزدیک به منزل متادون مورد نظر را روزانه دریافت می نمایید.

 

 

4)      آیا ترک مواد در این بیمارستان مثل کمپ می باشد؟

خیر این مرکز زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشند و روانپزشکان با تجویز متادون روند ترک را برای بیمار انجام می دهند . میزان متادون را بسته به میزان مصرف و تشخیص روانپزشک تجویز می گردد و بیمار دچار کمترین عوارض ترک می شود.

 

 

5)      چگونه می توانیم در این بیمارستان بستری شویم ؟

با مراجعه به درمانگاه این بیمارستان با برگۀ بستری از مطب روانپزشکان و یا ارجاع از بیمارستانهای دیگر در درمانگاه توسط روانپزشک ویزیت می شوند و در صورت تشخیص مبتنی بر نیاز به بستری ، برگه ی بستری توسط روانپزشک برگه ی بستری به شما داده می شود و روان پزشکان این مرکز برگه ی بستری معمولاً به بیماران زیر 15 سال نمی دهند و آنها را به مراکز درمانی دیگر ارجاع می دهند.

 

 

6)      چه کارهایی در این بیمارستان برای بیماران انجام می دهید ؟

دارو جهت وی شروع می شود مشاوره های گروهی و فردی و آموزشهای لازم توسط روان شناس به بیمار شما داده می شود و آموزشهایی نیز به  خانواده بیمارن ارائه می گردد .2 الی 3 بار در هفته در کاردرمانی بیمارستان فعالیت دارند بیمار کاملاً تحت نظر پرستار بخش می باشد . کلیه خدمات درمانی و پاراکلینیکی شامل مامایی، دندانپزشکی( در صورت لزوم ) ، آزمایشگاه و رادیولوژی  جهت ایشان انجام می شود . بیماران مصرف کننده مواد ،در گروه درمانی ماتریکس در صورت تمایل شرکت داده می شوند.

 

 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-10-5 13:49        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ