بیمارستان اعصاب و روان  استاد محرری در 15 کیلومتری جاده شیراز مرودشت در منطقه باجگاه جنب دانشکده کشاورزی واقع شده است . این مکان دارای 17 هکتار مساحت است و تا قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی مرکز کانون کارآموزی تحت پوشش سازمان فنی حرفه ای بوده که در دی ماه سال 1358 پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود 150 نفر از بیماران بلاصاحب دهکده سلامی شیراز به این مکان منتقل شدند و دهکده سلامی منحل شد .

از اوایل سال 1359 به بیمارستان تغییر یافت و تحت عناوین بیمارستان شماره 5 ، بیمارستان ملاصدرا و بیمارستان رازی و شیراز تغییر نام یافت .

در حال حاضر به عنوان بزرگترین بیمارستان اعصاب و روان استان فارس می باشد و به بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری تغییر نام یافته است . دارای 500 تخت مصوب است که 430 تخت آن فعال است و شامل 1 بخش زنان و 5بخش مردان و یک بخش اورژانس است .

در این مرکز بیمارانی با بیماریهای زیر بستری می شوند :

بیماران افسرده دوقطبی اسکیزوفرن اختلالات شخصیتی وسواسهای عملی و فکری اختلالات خلقی اضطراب وابسته به مواد اختلالات جنسی و ... در ضمن علاوه بر بیماران استان فارس ، استانهای همجوار ( بوشهر ، کهکیلویه و بویراحمد ، هرمزگان ) را زیر پوشش دارد و به عنوان یک بیمارستان تک تخصصی منطقه ای محسوب می شود .

این مرکز با بیمه های خدمات درمانی تامین اجتماعی نیروهای مسلح کمیته امداد شرکت نفت و بانکها طرف قرارداد است و افراد غیر بیمه نیز قبل از بستری به سازمانهای بیمه گر معرفی می شوند و تحت پوشش بیمه ایرانیان بستری می شوند .

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-8-2 15:01        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ